Nowe artykuły

niedziela, 12 marca 2017

Zioła na astmę

astma zioła leczenie
Oto kilka ziół które wspomagają leczenie astmy :

Astma powoduję napady duszności które są spowodowane skurczami mięśni gładkich oskrzeli, oraz obrzękiem błony śluzowej i wydzielaniem dużej ilości gęstego śluzu.

Spowodowana jest na uczulenie na alergeny zewnętrzne takie jak ; sierść, bakterie, kurz, pyłki roślinne, lub wewnętrzne.
U osób starszych może występować duszność stała, nazywana stanem astmatycznym. Stosowanie leków ziołowych przynosi ulgę, szczególnie w przypadkach przewlekłych.


Aloes – polecane są preparaty ze świeżych liści aloesu, oraz nalewka z aloesu.

Aminek egipski – nalewkę lub wyciągi z aminka, można stosować w duszności oddechowej, oraz w dychawicy oskrzelowej, w słabych atakach dusznicy bolesnej.
Kelastmina jest to wyciąg ziołowy produkcji Herbapolu dla osób dorosły zalecane jest stosowanie od 10 – 20 kropli 3 razy dziennie miedzy posiłkami.

Biedrzeniec anyż - odwar, 1 łyżeczkę rozdrobnionego korzenia zalać szklanką wody, ogrzewać na wolnym ogniu, doprowadzając do wrzenia i jeszcze gotować około 2 minuty pod przykryciem. Odstawić na 15 minut, przecedzić.
Pić od 1 – 2 łyżki do 5 razy dziennie po jedzeniu.

Odwar z ziela biedrzeńca – 1 łyżkę ziela zalać szklanką wody, ogrzewać na wolnym ogniu, doprowadzając do wrzenie, gotować pod przykryciem około 2 minuty,. Odstawić na 15 minut, przecedzić. Pić 1 – 2 łyżki do 5 razy dziennie po jedzeniu.

Astmin – wyciąg ziołowy – Herbapolu – dla dorosłych zalecany jest w dychawicy oskrzelowej – od 30 – 40 kropli 3 do 6 razy w ciągu dnia. Natomiast w atakach astmatycznych jednorazowo do 60 kropli doustnie w kieliszku wody.

Czosnek pospolity - pomimo nieprzyjemnego zapachu najskuteczniejszy jest utarty świeży czosnek lub pokrojony w kawałki, oraz świeżo wyciśnięty sok zażywany. Są też produkty z czosnku bezwonne ale czym bardziej bezwonne tym ich skuteczność jest mniejsza.

Doględa wielka - nalewkę z doględy wielkiej stosować od 40 kropli do ½ łyżeczki w kieliszku wody, od 2 do 4 razy w ciągu dnia po jedzeniu.
Należy pamiętać aby nie przekroczyć dziennej dawki 10 g.


Glistnik jaskółcze ziele - Tinctura Chelidonii - Herbapol, ma działanie przeciwskurczowe, stosowanie i dawkowanie należy uzgodnić z lekarzem.

Podbiał pospolity – napar z mieszanki ziół :
50 g liści podbiału
50 g ziela tymianku
25 g ziela fiołka trójbarwnego
25 g ziela glistnika
25 g kwiatów lub rozdrobnionego korzenia pierwiosnka
25 g kwiatów ślazu
25 g owoców kopru włoskiego
25 g anyżu

Zioła dokładnie zmieszać. 1 łyżkę mieszanki ziołowej zalać 1 ½ szklanki letniej wody, odstawić na 30 minut. Ogrzewać na wolnym ogniu do wrzenia ale nie gotować .
Odstawić na 10 minut, przecedzić. Pić 3 – 4 razy dziennie po ½ szklanki naparu.

Szanta zwyczajna - przygotowanie aerozolu ziołowego :
zmieszać w równych częściach ziele szanty, ziele miodunki, kwiatu rumianku lub kwiat krwawnika.
1 łyżeczkę mieszanki ziół zalać 2/3 szklanki wody gorącej, i postawić na parze na 15 – 20 minut, odstawić jeszcze na 5 minut, przecedzić.
Napar rozpylać w powietrzu i wdychać przez 5 – 10 minut kilka razy dziennie.

Bieluń dziędzierzawa - nalewka z liści bielunia – Tinctura Stramonii zaleca się stosowanie po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem.

Pokrzyk wilcza jagoda – nalewka z liści pokrzyku Tinctura Belladonnae, wyciąg płynny z korzenia pokrzyku – Extractum Belladonnae fluidum, oraz wyciąg suchy z liści pokrzyku Extractum Belladonnae siccum – przed stosowaniem należy najpierw skonsultować się z lekarzem

Stroiczka ( Lobella ) rozdęta – nalewka z ziela lobelli Tinctura Lobeliae / Herbapol / przed użyciem skonsultować się z lekarzem.

Prześlij komentarz

 
Copyright © 2014 Zioła dobre na wszystko.