Nowe artykuły

sobota, 18 marca 2017

Zioła na hemoroidy

zioła hemoroidy ziołolecznictwo
Oto kilka ziół i mieszanek ziołowych, które wspomagają leczenie hemoroidów : 

Przy łagodnych zmianach można stosować maść z ziarnopłonu, która obkurcza i łagodzi rozszerzone naczynia krwionośne wokół odbytu. Najlepsza maść jest zrobiona na mocnym naparze z korzenia.

W razie krwawiących żylaków należy stosować maść z głowienki.

Napar z owoców kasztanowca stosować jako kompres, zmniejsza on napięcia żylne i goi hemoroidy.


Oczar wirginijski – orzech czarnoksięski, stosowany jest w postaci okładów, maści, żelu, destylatu, przyspiesza gojenie ran, działa przeciwbakteryjnie, przeciwkrwotocznie, uszczelnia naczynia krwionośne. Natomiast odwar z oczaru można stosować do płukania odbytu trzy razy dziennie.

Kozieradka lekarska – nasiona kozieradki stosuje się wewnętrznie w postaci naparów, w celu rozluźnienia mas kałowych, niekiedy stosuje się zewnętrznie  w postaci okładów w celu łagodzenia stanów zapalnych.

Krwawnik pospolity – napar z ziela krwawnika stosuje się do nasiadówek kilka razy dziennie.

Siemie lniane – 3 łyżki siemienia lnianego zalać 0,5 litrem wody, gotować 10 minut. Po zdjęciu z ognia dodać do odwaru 4 łyżki mleka, zmieszać lekko przestudzić.
Nasączyć watę lub gazę odwarem i przykładać do kiszki stolcowej do wyczerpania płynu lub zrobić opatrunek , okład najlepiej robić wieczorem.

Mieszanka na hemoroidy ; zmieszać 25 g babki lancetowatej, 25 g liści maliny, 100 g mieszanki Vagosan.
Zioła zmieszać 6 łyżek mieszanki ziół, zalać 2 litrami wody, podgrzewać na małym ogniu nie doprowadzając do wrzenia. Napar wlać do miedniczki i stosować do nasiadówki, po zabiegu, osuszyć i nałożyć maść nagietkową.

Prześlij komentarz

 
Copyright © 2014 Zioła dobre na wszystko.