Nowe artykuły

niedziela, 19 marca 2017

Zioła na stres - Naturalne sposoby na stres

zioła stres medycyna naturalna
Oto kilka ziół i mieszanek ziołowych, które wspomagają łagodzenie stresu :

Zioła działają kojąco na układ nerwowy w przeciwieństwie do leków psychotropowych, ale ziół nie można przyjmować bez ograniczeń najlepiej skonsultować się z lekarzem, ponieważ nadmierne stosowanie może być szkodliwe.

Tarczyca bajkalska napar z kwiatostanu tarczycy działa na centralny układ nerwowy i zmniejsza stres.

Kozłek lekarski – napar z rozdrobnionego korzenia kozłka lekarskiego, pomaga przy nerwowych skurczach, drżeniach, fobiach i bezsenności. Można sporządzić mieszankę z tarczycy i kozłka i pić napar ale należy pamiętać aby skonsultować się z lekarzem.

Ogórecznik lekarski – napar z ogórecznika reguluje działanie gruczołów wydzielających adrenalinę, która korzystnie wpływa na układ nerwowy. Według dawnych podań kwiatki i liście ogórecznika dodawano do wina, miały zwiększać odwagę.

Żeń – szeń – herbatkę z żeń –szenia należy pić po pełnym stresu dniu, lub po ciężko przebytej chorobie.

Lipa – napar z kwiatostanu lipy łagodzi i zmniejsza napięcie nerwowe, napar z lawendy ma takie samo działanie. Napar z lipy i lawendy przyspiesza dojście do równowagi po wyczerpaniu nerwowym.

Melisa lekarska – picie naparu z melisy ma działanie antydepresyjne. Można sporządzać mieszankę z melisy , kwiatostanu lipy i lawendy.

Bukwica – napar z bukwicy, uspokaja, łagodzi bóle głowy, zapobiega zapaleniu nerwów, wzmacnia ośrodkowy układ nerwowy. Z bukwicy i tarczycy bajkalskiej można sporządzać mieszankę i pić.

Rumian szlachetny – napar z rumianu działa rozluźniająco.
Pierwiosnek lekarski – napar z pierwiosnka działa uspokajająco i zmniejsza napięcie nerwowe. Z rumianu szlachetnego, pierwiosnka lekarskiego, kwiatostanu lipy i tarczycy bajkalskiej, można sporządzić mieszankę.


Rozmaryn – herbatka z rozmarynu pobudza system nerwowy.

Dziurawiec zwyczajny – napar z dziurawca działa uspokajająco, zmniejsza niepokój.

Passiflora \ męczennica cielista \ - napar z męczennicy , 1 łyżeczkę męczennicy zalać szklanką wrzątku przykryć na 10 minut, przecedzić pić do 3 filiżanek w ciągu dnia co 8 godzin. Zmieszać w równych częściach męczennicę lekarską, kwiat pomarańczy, dziurawiec, rumianek i lipę –-przygotować napar z 1 łyżeczki mieszanki pić do 3 razy dziennie.

Werbena pospolita – 1 łyżeczkę werbeny zalać szklanką wrzącej wody przykryć na 10 minut, przecedzić pić raz dziennie jedną filiżankę naparu, ma działanie relaksujące.
Zmieszać w równych częściach werbenę, męczennicę cielistą, owies, 1 łyżeczkę mieszanki zalać szklanką wrzącej wody przykryć na 10 minut, przecedzić pić 2 razy dziennie po jednej filiżance.

1 komentarz :

  1. W dzisiejszych czasach stresu nie da się uniknąć, ale dzięki niektórym sposobom można z nim skutecznie walczyć :) U mnie najlepiej sprawdza się nervomix control, ziołowe tabletki, które rozładowują napięcie nerwowe, łagodzi stan poddenerwowania. Można je brać bez obaw dłuższy czas bo nie uzależniają.

    OdpowiedzUsuń

 
Copyright © 2014 Zioła dobre na wszystko.