Nowe artykuły

wtorek, 21 marca 2017

Zioła na łuszczyce - kąpiele na łuszczycę

Zioła na łuszczyce
Oto kilka ziół i mieszanek ziołowych, które wspomagają leczenie łuszczycy :

Aminek większy – zawiera furanokumaryny, dzięki ich zawartości przetwory z owoców aminka większego stosowane są doustnie w łuszczycy, spowalniają nieprawidłowe rogowacenie skóry.

Betasol – jest preparatem ziołowym zawiera wyciągi z liścia brzozy, owoców bzu czarnego, korzenia łopianu, korzenia wilżyny, korzenia rzewienia, ziela skrzypu, ziela gryki.
Preparat ten wspomaga leczenie łuszczycy. Betasol należy stosować 2 – 3 razy dziennie po 1 łyżeczce na 1/3 szklanki wody. Dzieciom można podawać ale mniejsze dawki,

Owies – kąpiel ze słomy owsianej około 1 kg słomy owsianej zalać w naczyniu 4 litrami wody, odstawić na 3 godz. Po tym czasie ogrzewać, do wrzenia gotować na wolnym ogniu około 30 minut. Odcedzić do wanny napełnionej wodą do 1/3 wysokości, temperatura wody powinna wynosić 37 stopni, czas kąpieli około 20 minut.

Przywrotnik pospolity – kąpiel regenerująca  skórę :
100 g ziela przywrotnika
25 g rumianku lub 25 krwawnika
25 g kwiatu lipy

Mieszankę ziół zalać 3 litrami wody , gotować na wolnym ogniu po przykryciem 5 minut, odstawić na 15 minut pod przykryciem.
Przecedzić do wanny z wodą do wysokości 1/3 i temperatura wody powinna wynosić 37 stopni, kąpiel powinna trwać około 20 minut. Dzięki tej kąpieli skóra staje się elastyczna.

Wierzba purpurowa – wiklina – odwar z kory wierzbowej 1 ½ łyżki rozdrobnionej kory zalać 2 szklankami gorącej wody, gotować pod przykryciem 7 minut, odstawić na 15 minut, przecedzić. Pić po ½ szklanki do 4 razy dziennie 60 minut po posiłku. Odwar wspomaga leczenie łuszczycy.

Kąpiel wspomagająca leczenie łuszczycy :
50 g kory wierzby
100 g liści szałwii
25 g rumianku

Mieszankę ziół zalać 4 litrami wrzącej wody ogrzewać do zagotowania, pod przykryciem, odstawić na 15 minut.
Przecedzić do wanny wypełnionej 1/3 wody o temperaturze 37 stopni, pozostałe z naparzania zioła, przełożyć do płóciennego woreczka zawiązać i zanurzyć w wannie, kąpiel powinna trwać około 20 minut, po kąpieli owinąć się w prześcieradło kąpielowe i odpocząć 30 minut.


Zioła do kąpieli gdy występują stany zapalne skóry :
75 g ziela lnicy
75 g babki lancetowatej
50 g ziela nostrzyka

Mieszankę ziół zalać 5 litrami gorącej wody gotować na małym ogniu do wrzenia, odstawić pod przykryciem na 15 minut. Przecedzić do wanny napełnionej wodą do 1/3 wysokości o temperaturze 37 stopni. Kąpiel powinna trwać około 20 minut. Po kąpieli nie należy się wycierać tylko owinąć prześcieradłem kąpielowym i położyć do łóżka.

Kąpiel ziołowa wspomagająca leczenie łuszczycy :
50 g rozdrobnionego korzenia lubczyku
50 g korzenia łopianu
50 g babki lancetowatej
50 g ziela krwawnika

Mieszankę ziół zalać 4 litrami wody, gotować na małym ogniu do wrzenia, odstawić na 15 minut. Przecedzić odwar do wanny napełnionej wodą do 1/3 wysokości o temperaturze 37 stopni, zioła które pozostały po przecedzeniu włożyć do płóciennego woreczka zawiązać i włożyć do wanny.
Kąpiel powinna trwać około 20 minut. Po kąpieli nie wycierać się tylko owinąć się w prześcieradło kąpielowe i położyć do łóżka na około 60 minut.  Kąpiel należy powtarzać co 2 – 3 dni przez okres 4 tygodni.

Kąpiel ziołowa :
50 g ziela ogórecznika
50 g ziela krwawnika
50 g kwiatów lipy

Mieszankę ziół zalać 3 litrami wrzącej wody , przykryć i odstawić na 20 minut. Przecedzić do wanny napełnionej wodą do 1/3 wysokości o temperaturze 37 stopni, zioła wsypać do woreczka płóciennego zawiązać i włożyć do wanny,
Kąpiel powinna trwać około 25 minut. Kąpiel działa regenerująco na skórę, oraz sprawia że jest bardziej elastyczna.

Betagran jest też preparatem ziołowym zawiera wyciągi takie same jak betasol tylko jest w postaci granulek. Należy go stosować 2 – 3 razy dziennie po 1 – 11/2 łyżeczki, popijać ½ szklanki wody. Jest stosowany jako lek wspomagający przy leczeniu łuszczycy.

Prześlij komentarz

 
Copyright © 2014 Zioła dobre na wszystko.