Aby uniknąć żylaków powinniśmy, właściwie się odżywiać, dostarczać organizmowi w pokarmach dużo witaminy B, C i E, uprawiać regularnie gimnastykę, nie palić papierosów, unikać gorących kąpieli. oraz wielogodzinnego stania .
Gdy już powstaną żylaki możemy stosować zioła które złagodzą dolegliwości.
Imbir, pieprz turecki – pobudzają krążenie.
Gryka zwyczajna – napar z gryki pomaga ponieważ zawiera rutynę.
Głóg jednoszyjkowy – pić napar.
Z wyżej wymienione ziół napar można pić nie więcej jak trzy razy dziennie, można też stosować jako okłady.
Nagietek lekarski – z naparem z nagietka można okładać chore miejsca.
Oczar wirgiński – nalewka z oczaru przynosi ulgę.
Oczar wirginijski – zastosowanie zewnętrzne w postaci maści , należy go stosować trzy razy dziennie przez co najmniej dwa tygodnie , zanim nastąpi poprawa .(Oczar wirginijski może powodować lekkie podrażnienie skóry u niektórych osób po zastosowaniu miejscowym . Oczar nie jest zalecany do użytku wewnętrznego)
Kasztanowiec - Może być stosowany w mieszankach ziołowych z których przyrządza się napary i odwary do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego . (Kasztanowca nie powinny używać osoby z chorobami nerek lub wątroby oraz w okresie ciąży i laktacji)
Borówka – Wspiera tworzenie tkanki łącznej i wzmacnia naczynia włosowate w organizmie, a tym samym zapobiega powstawaniu żylaków .
Myszopłoch kolczasty - Zwiększa napięcie żylne , działa przeciw zapalnie , zwiększa przepływ krwi w żyłach i podnosi ciśnienie krwi .
Gotu Kola – Wąkrota azjatycka - wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia krążenie obwodowe.
Miłorząb - wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia krążenie obwodowe.
Głóg - wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia krążenie obwodowe.
Prześlij komentarz